Официален уебсайт на курорта Боровец
Информационен център Бороспорт 0889 607 000
Новини

Рекорден брой състезатели на ски състезанията в Боровец на 13ти и 14ти март!

14 март 2017

С много сняг, изключително добре подготвени трасета и много състезателни емоции преминаха трите ски състезания по гигантски слалом за деца през изминалите дни в Боровец.

 Над 250 деца от цялата страна премериха сили в състезанията за купа "Чамкория Джуниър" и "Мемориал на шампионите" на 13ти март (понеделник) и купа "Петър Попангелов Старши" на 14ти март (вторник).

Трите ски състезания събраха талантливите млади скиори от 18 ски клуба - "Боровец", "Чамкория", "Витоша ски", "Марина Спорт", "Канари", "Койчев ски спорт", "Добринище 2015", "Осогово Кн", "Драгалевци 05", "Юлен", "Родопа", "Разлог", "Банско", "Пампорово", "Мотен", "Грийн Роуд", "Интеграл" и "Сюприйм тйим".


На 13ти март сутринта на писта "Ястребец 3" малките скиори на възраст 6 – 12 г. първо показаха своите умения в състезанието по гигантски слалом за купа "Чамкория Джуниър". Ето и официалното класиране от деня:

Момчета U8:

1. Милуш Панчев - Юлен

2. Иван Керенджиев - Юлен

3. Стефан Трифонов - Чамкория

Момичета U8:

1. Александра Каменова – Грийн роуд

2. Александра Митова – Витоша ски

3. Маргарита Беязова – Мотен

Момчета U10:

1. Георги Трифонов – Чамкория

2. Мартин Данев – Интеграл

3. Александър Вълев – Юлен

Момичета U10:

1. Катерина Ваклиева – Грийн роуд

2. Ева Колева – Грийн роуд

3. Ева Стракова – Юлен

Момчета U12:

1. Илия Костов – Пампорово

2. Никола Петек – Грийн роуд

3. Димитър Лефтеров – Пампорово

Момичета U12:

1. Стефани Вълева – Юлен

2. Анастасия Каменова – Грийн роуд

3. Росица Мирчева – Чамкория


По-късно през деня на писта "Ястребец 3" от 13:00ч. се проведе и ски състезанието "Мемориал на шампионите".

Състезанието "Мемориал на шампионите" се организира за първа година с цел да почете приноса на големите скиори от близкото и далечното минало на легендарната Самоковска ски-школа. Това са Людмил Тончев, Димитър Ангелов, Петър Ангелов, Александър Нестеров, Георги Дойков, Иван Недялков, Искра Бързанова, Асен Бързанов и много други изтъкнати състезатели, допринесли към 120-годишната история на Боровец и прославата на българския ски спорт и извън страната ни.  

Състезанието се организира от новосъздадената Фондация "Петър Попангелов и приятели за Боровец", Българската Федерация по ски, Община Самоков и Бороспорт АД. "Мемориала на шампионите", както и много други прояви този сезон, са част от инициативите на Фондацията с цел насърчаване на развитието на белите спортове сред децата и младите хора в Самоков и региона.  

Наградени бяха първите 6 във всяка една възрастова група като победителите получиха купи и медали, както и подаръци, осигурени от щедрите спонсори.

Официалното класиране изглежда по следния начин:

Момчета U8:

1. Милуш Панчев - Юлен

2. Иван Керенджиев - Юлен

3. Стефан Трифонов – Чамкория

Момичета U8:

1. Александра Каменова – Грийн роуд

2. Александра Митова – Витоша ски

3. Малена Замфирова – Мотен

Момчета U10:

1. Марк Рангелов - Мотен

2. Александър Вълев - Юлен

3. Георги Трифонов – Чамкория

Момичета U10:

1. Катерина Ваклиева – Грийн роуд

2. Ева Колева – Грийн роуд

3. Косара Гущерова – Чамкория

Момчета U12:

1. Илия Костов – Пампорово

2. Димитър Лефтеров – Пампорово

3. Марко Семерджиев – Пампорово

Момичета U12:

1. Бояна Радева – Юлен

2. Елена Стоилова – Грийн роуд

3. Стефани Вълева - Юлен


На 14ти март (вторник) за осма поредна година се проведе и традиционното състезанието за купа „Петър Попангелов Старши“.

Всяко следващо издание на купата печели все по-голяма популярност и привърженици, като тази година 250 деца на възраст 6 - 12 г. показаха своите умения в дисциплината гигантски слалом на писта "Ястребец 3".

Купа „Петър Попангелов Старши“ води началото си от 2010 година и се провежда в памет на легендарния български скиор и треньор, Петър Попангелов - Баща. През 2010 година състезанието за първи път е проведено в Паничище, след което се пренася и остава трайно в к.к. Боровец.

Състезанието за купа „Петър Попангелов Старши“  се организират от „Фондация Петър Попангелов и приятели за Боровец“ „Бороспорт АД“, Община Самоков  и БФСки.  

Наградени бяха най-добрите 6 във всяка възрастова група при момичетата и при момчетата. Призьорите получиха плакети и медали, дипломи и подаръци.

Ето и официалното класиране:

Момчета U8:

1. Милуш Панчев – Юлен

2. Стефан Трифонов – Чамкория

3. Максим Йотов – Пампорово

Момичета U8:

1. Александра Каменова – Грийн роуд

2. Александра Митова – Витоша ски

3. Малена Замфирова – Мотен

Момчета U10:

1. Георги Трифонов – Чамкория

2. Ивайло Господинов – Мотен

3. Мартин Данев – Интеграл

Момичета U10:

1. Ева Стракова – Юлен

2. Ева Колева – Грийн роуд

3. Косара Гущерова – Чамкория

Момчета U12:

1. Илия Костов - Пампорово

2. Димитър Лефтеров – Пампорово

3. Никола Петек – Грийн роуд

Момичета U12:

1. Бояна Радева – Юлен

2. Росица Мирчева – Чамкория

3. Елена Стоилова – Грийн роуд



Назад