Официален уебсайт на курорта Боровец
Информационен център Бороспорт 0889 607 000
Новини

Завърши състезанието за купа „Петър Попангелов Старши“

11 март 2019

Днес (11.03.2019) в Боровец се проведе десетото юбилейно състезание за купа „Петър Попангелов Старши“, организирано съвместно от „Бороспорт“ АД, СК „Боровец“ и Община Самоков. Гигантският слалом за купата се проведе на писта „,Мартинови Бараки 4“ в ски-център „Ситняково“ в Боровец. 

Над 230 деца се включиха в надпреварата за купа „Петър Попангелов Старши“.  Всички те успяха да изпитат силните състезателни емоции и да се представят повече от блестящо.   Състезанието започна в 09:30 сутринта, а младите шампиони на България се състезаваха в категориите момичета и момчета до 8 г. (U8), момичета и момчета до 10 г. (U10) и момичета и момчета до 12 г. (U12).

Българската ски легенда – Петър Попангелов Младши присъства на събитието и поздрави младите шампиони за успехите и усърдната им работа. „Бъдете сериозни, мислете повече за ски и успех занапред!“ – с тези думи Попангелов поздрави децата. Той благодари на организаторите за безупречното протичане на състезанието и на  спонсорите от SLS Rossignol, които за поредна година осигуриха част от наградите за победителите в категориите и на самоковската фирма „Si Commercial“, които зарадваха всички деца от клубовете с лакомства.

Победителите от купа „Петър Попангелов Старши“ са както следва:


Гигантски слалом, момичета до 8 г. (U8)

1. Лилия Хаджистоянова (Юлен) – 29.49 сек.

2. Мая Мичева (Грийн Роуд) – 30.36 сек.

3. Радина Пеева (Витоша ски) – 30.89 сек.

Пълни резултати от категорията


Гигантски слалом, момчета до 8 г. (U8)

1. Павел Марков (Чамкория) – 29.68 сек.

2. Стилиян Арсенов (Витоша ски) – 30.55 сек.

3. Йордан Стойчев (Юлен) – 30.98 сек.

Пълни резултати от категорията


Гигантски слалом, момичета до 10 г. (U10)

1. Александра Митова (Витоша ски) – 34.61 сек.

2. Алекс Чалина (Чамкория) – 35.10 сек.

3. Катерина Костова (Пампорово) – 36.01 сек.

Пълните резултати от категорията


Гигантски слалом, момчета до 10 г. (U10)

1. Милуш Панчев (Юлен) – 33.98 сек.

2. Иван Керенджиев (Юлен) – 34.96 сек.

3. Костадин Джупанов (Юлен) – 34.98 сек.

Пълни резултати от категорията


Гигантски слалом, момичета до 12 г. (U12)

1.Катерина Ваклиева (Грийн Роуд) – 34.04 сек.

2.Алегра Петрова (Грийн Роуд) – 34.94 сек.

3.Ева Колева (Грийн Роуд) – 35.62 сек.

Пълни резултати от категорията


Гигантски слалом, момчета до 12 г. (U12)

1. Ивайло Господинов (Мотен) – 35.17 сек.

2. Георги Ковачки (Боровец) – 35.18 сек.

3. Борислав Тодоров (Рилец Самоков) – 35.61 сек.

Пълни резултати от категорията

Назад